Przedsiębiorcy mogą uczyć się od Leo
04/03/2016

Przedsiębiorcy mogą uczyć się od Leo

Właściciele firm i przedsiębiorcy mogą uczyć się wytrwałości od Leonardo DiCaprio w jego dążeniu do Oscara, oraz pokory i wdzięczności, kiedy w końcu osiągnął swój cel.

Ponad 20 lat po pierwszej nominacji, gwiazda Hollywood Leonardo DiCaprio, w 2016 roku w końcu otrzymał nagrodę  dla najlepszego aktora.

Wcześniej czterokrotnie nominowany do tej nagrody, począwszy od 1994 roku, za rolę w filmie „Co gryzie Gilberta Grape'a”, otrzymał ją za pierwszoplanową rolę w filmie „Zjawa”. Pomimo upływu  lat i wcześniejszych niepowodzeń, jego wiara i poświęcenie pozostały niezachwiane.

Biorąc coraz to bardziej wymagające role, od Romeo, poprzez  południowoafrykańskiego najemnika w filmie Krwawy Diament po Wielkiego Gatsby, udowodnił, że potrafi wcielić się w każdą postać i nie jest typem aktora, którego można zaszufladkować.

Umiejętność stałego doskonalenia siebie oraz adaptacji do wymagań swojej branży,  trendów rynkowych, czy konkurencji, stanowią dużą i bardzo ważną część pracy każdego właściciela firmy.

Stałe podnoszenie jakości, podejmowanie ryzyka, bycie o krok do przodu, mogą zadecydować o sukcesie lub porażce.

Aby wcielić się w bardzo wymagające i ekstremalne role Leonardo DiCaprio bez wątpienia musiał wznieść się na wyżyny w ostatnich latach.

W filmie Django aktor  niefortunnie uderzył w potłuczone szkło raniąc się w rękę. Mimo to kontynuował nagrywanie sceny, modyfikując ją  na potrzeby sytuacji. Z tak poważną raną dotrwał do końca zdjęć.

Pamiętna scena z Wilka z Wall Street, w której główny bohater, Jordan Belfort, przedawkował narkotyki, został częściowo sparaliżowany i czołga się po ziemi, była tak bolesna, na jaką wyglądała.

Podczas kręcenia jednej, trwającej tydzień sekwencji, DiCaprio podobno doznał bardzo bolesnej kontuzji pleców, która skończyła się długą  rehabilitacją.

O swojej najnowszej roli Hugh Glassa w filmie „Zjawa” powiedział, że "30-40 nagranych  sekwencji były jednymi z najtrudniejszych, z jakimi miał kiedykolwiek do czynienia".

Jego wieloletnie starania o Oscara były skrzętnie opisywane w mediach i stały się tematem wielu żartów. 

Nie miały one jednak wpływu na samego DiCaprio, który po otrzymaniu długo wyczekiwanej nagrody nadal jest skromny i pokorny. 

W swoim przemówieniu wiele uwagi poświęcił kwestii zmian klimatycznych oraz  podziękował gremium Akademii, dodając, że „dzisiejszej nocy wszystko się mogło wydarzyć”.  

Droga  DiCaprio do Oscara była ciężka i długa była. Podobnie właściciele firm często przez wiele lat ciężko pracują nie osiągając nagrody, której oczekują. Ważne jest jednak to, aby nie zapomnieć o swoich celach, wyznaczać sobie kamienie milowe dążąc do ich osiągnięcia oraz stale podnosić swoje umiejętności.

Założyciel  i Prezes Appco Group, Chris Niarchos regularnie podkreśla znaczenie celów długoterminowych i cierpliwości mówiąc, że sukces nie przychodzi z dnia na dzień.

„Zdarzają się wyjątki, gdzie ludzie stają się sławni i bogaci praktycznie z dnia na dzień, ale w większości przypadków sukces jest jednak rezultatem ciężkiej i wieloletniej pracy” – powiedział.  „Aby mieć rezultaty, a co za tym idzie odnieść sukces, trzeba mieć solidny biznes plan, a następnie włożyć odpowiedni wysiłek, aby go zrealizować”.