Appco odwiedza rodziny zamieszkujące SOS Wioski Dziecięce
03/01/2013

Appco odwiedza rodziny zamieszkujące SOS Wioski Dziecięce

3 stycznia 2013

Utrzymywanie kontaktu z organizacjami reprezentowanymi przez Appco Group Polska, jest dla Fundraiserów bardzo ważne, dlatego też chętnie skorzystali oni z możliwości odwiedzenia SOS Wioski Dziecięcej.

Dyrektor wioski w Kraśniku bardzo ciepło przywitał osiemnastu naszych fundraiserów. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym historii oraz obecnej pracy wioski, fundraiserzy oprowadzeni zostali po okolicy. Zwiedzili również place zabaw, oraz miejsca przeznaczone do sportu i rekreacji .

Następnie podzieleni na grupy, mieli okazję wejść do jednego z domów, gdzie „Matki” pracujące nad poprawą życia dzieci opowiadały prawdziwe, często wzruszające historie.

Joanna Dulej z Appco Group Polska, która zorganizowała ten wyjazd, powiedziała: „Opowieści, które mieliśmy okazję usłyszeć wprost z ust opiekunek dzieci były bardzo interesujące. Wiedza na temat programu, sposobu rekrutowania „Matek”, ich szkolenia oraz motywowania jest dla nas bezcenna. Ogromna jest też ilość pracy jaką wkłada się w dopasowanie dziecka do danej rodziny w wiosce oraz w stworzenie planu, którego celem jest przywrócenie im normalnych warunków środowiskowych oraz zapewnienie optymalnej opieki.” 

„Mieliśmy również okazję poznać kilkoro dzieci po  powrocie ze szkoły. Natomiast matki opowiedziały nam o  indywidualnym toku nauczania dzieci i ich potrzebach rozwojowych, na przebiegu lat  od momentu dołączenia do SOS Wioski Dziecięcej.” Kontynuowała pani Joanna.

Współpraca Appco Group Polska i Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w 2012 roku była bardzo owocna. Przez następne 12 miesięcy firma planuje zapewnić odpowiednie fundusze, które całkowicie pokryją zapotrzebowanie wioski. Ponadto zespół Appco nadal będzie angażować się w pracę, która zapewni postęp tej organizacji.