Appco Group Polska wspiera akcję „Godzina dla Ziemi”
14/04/2011

Appco Group Polska wspiera akcję „Godzina dla Ziemi”

Przedstawiciele dywizji charytatywnej Appco wspierają akcję, której celem jest uświadomienie społeczeństwu jak wielki wpływ na zmianę klimatu ma działalność człowieka.

W sobotę 26 maja o godzinie 20.30 setki milionów ludzi wyłączyły światło.

Celem akcji było pokazanie liderom państw, że świat pilnie potrzebuje podjęcia działań w celu zapobiegania zmianom klimatu. Appco współpracując z czołową organizacją charytatywną nie tylko pozyskuje środki na finansowanie jej działań, ale również dąży do zwiększania świadomości społeczeństwa na temat problemów dotyczących otaczającego ich środowiska. 

Akcja Godzina dla Ziemi po raz pierwszy miała miejsce w 2007 roku w Australii. Wzięło w niej udział 2,2 mln ludzi oraz 2000 firm. Komentując sukces akcji, rzecznik fundacji powiedział: „Ludzie na całym świecie, pochodzący z różnych środowisk, przyłączyli się do akcji i wyłączyli światła jednocząc się we wspólnej sprawie – naszej planety. Celem akcji jest przypomnienie, że Ziemia jest tylko jedna, dlatego też ważne jest aby zredukować negatywny wpływ jaki na planetę ma działalność człowieka”.